میترا جلالی سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۰

نکات مهمی که برای یک سفر دلچسب و به یاد ماندنی باید بدانید:
 

در طول سفر دقت داشته باشید که در همه حال تعادل دمایی بدن را حفظ نمایید و بکوشید در نقاط سرد یا گرم، بدن شما تحت تأثیر قرار نگیرد. بدین منظور می‌توان با استفاده از لباس مناسب، دمای بدن را ثابت نگه داشت.

 
 دانستی‌های بسیار مهم برای داشتن یک سفر دلچسب
 

یکی از بیماری‌هایی که مسافران در طول سفر با آن دست به گریبانند، سوء هاضمه است. علت اصلی سوء هاضمه را می‌توان بدین‌گونه بیان کرد که در طول سفر، مسافران از مناطق مختلف گذر می‌کنند و ناچارند از آب آن مناطق استفاده نمایند. همین امر موجب بروز سوء هاضمه در بسیاری از مسافران شده است.برای جلوگیری از این مشکل مسافران باید مد نظر داشته باشند که از آب جوشیده آن منطقه استفاده نمایند (مخصوصاً در چند روز اول اقامت در هر منطقه) و چنانچه می‌توانند مقداری آب جوشیده را با خود برداشته و در منطقه بعدی آب جوشیده را با آب آن منطقه مخلوط نموده و از آن آب استفاده نمایند. این دستورالعمل در رفع سوء هاضمه بسیار مفید است.

 
 دانستی‌های بسیار مهم برای داشتن یک سفر دلچسب
 

سعی کنید در بین مسیر و محل اقامت، تنها از محل‌ها و رستوران‌های مورد اطمینان غذا تهیه کنید و توجه داشته باشید بیشتر از غذاهای پختنی که با آب پخته شده است مانند خورشت ها استفاده نمایید و اگر میل به خوردن کباب داشتید، دل گوسفند که از مکان‌های مورد اطمینان تهیه شده باشد، نسبت به گوشت‌های دیگر بیشتر مورد تأیید است، البته به‌شرطی که روی ذغال پخته شده باشد نه روی شعله گاز
 

 دانستی‌های بسیار مهم برای داشتن یک سفر دلچسب

 

از خوردن غذاهای مانده پرهیز کنید و توجه داشته باشید زمان زیادی از پخت غذاهایی که همراه می‌برید نگذشته باشد.

 

 دانستی‌های بسیار مهم برای داشتن یک سفر دلچسب

 

در محل اقامت اگر میل به میوه داشتید، بیشتر از میوه‌های فصل که مال آن منطقه است، استفاده کنید.

 

 دانستی‌های بسیار مهم برای داشتن یک سفر دلچسب

 

از مصرف هم‌زمان غذا و میوه پرهیز نمایید. سعی کنید مواد خام را با مواد پخته هرگز مصرف نکنید، مگر سبزی خوردن آن هم اگر تازه و جوان باشد. پیاز تازه، سیر کهنه و ترشی‌های با سرکه طبیعی را می‌توانید همراه غذای پخته مصرف نمایید. خوردن سالاد و کاهو و امثال آن در حین یا بعد از غذا مطلقاً ممنوع است.

 

 دانستی‌های بسیار مهم برای داشتن یک سفر دلچسب

استفاده از کنسروها، کمپوت‌ها، نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های کارخانه‌ای مطلقاً ممنوع است، چراکه سلامتی را به مخاطره می‌اندازد. برای تهیه غذا بیشتر از گوشت‌های تازه استفاده کنید.
 

 دانستی‌های بسیار مهم برای داشتن یک سفر دلچسب

اگر در محل اقامت شما، فصل ماهی است و می‌خواهید ماهی تهیه نمایید باید دقت داشته باشید ماهی باردار نباشد یعنی داخل شکمش تخم نباشد. می‌توانید از ماهی نر استفاده کنید، چرا که گوشت حیواناتی که باردار هستند در زمان بارداری عامل مرض و بیماری است. دانستی‌های بسیار مهم برای داشتن یک سفر دلچسب

اگر در محل اقامت شما، فصل ماهی است و می‌خواهید ماهی تهیه نمایید باید دقت داشته باشید ماهی باردار نباشد یعنی داخل شکمش تخم نباشد. می‌توانید از ماهی نر استفاده کنید، چرا که گوشت حیواناتی که باردار هستند در زمان بارداری عامل مرض و بیماری است.

 

برای صبحانه مخصوصاً در سفر سعی شود از غذاهای آبکی گرم استفاده گردد مثلاً در قدیم از حلیم، آب گوشت، کله پاچه، سمنو و یا آش استفاده می‌کردند. یا حداقل از آب جوش و عسل استفاده نمایید و بعد صبحانه میل کنید. هرگز پنیر را با صبحانه میل نکنید که در قدیم ممنوع بوده. پنیر همراه گردو بهترین غذاست اگر در طی روز یا به عنوان شام مصرف شود.

 

 دانستی‌های بسیار مهم برای داشتن یک سفر دلچسب

 

افرادی که سرد مزاج هستند سعی کنند از خوردن سردی‌ها دوری کنند. مثل ترشی، ماهی، ماست، شیر و ...
 

 دانستی‌های بسیار مهم برای داشتن یک سفر دلچسب

اگر در طول سفر به اسهال دچار شدید برای رفع سریع آن، حداقل 24 ساعت غذای گوشتی نخورید و با خوردن کمی اسفند خود را درمان کنید. اگر بیمار بزرگسال است یک قاشق مربا خوری و اگر زیر 12 سال باشد یک قاشق چای خوری اسفند را دو وعده در روز در دهان بریزند و با آب قورت دهند. اگر هم توانستند از عرق نعنا نیز استفاده کنند. برای نوزادانی که فقط شیر مادر می‌خورند،این دستورات را مادر انجام دهد و اسفند را میل کند. برای کودکانی که غذا می‌خورند یک قاشق مربا خوری اسفند را داخل یک لیوان آب ولرم یا آب جوش بریزید و بعد از ده دقیقه آن‌را صاف کنید و از آن آب در طی روز چند قاشق غذاخوری میل کنند تا ان شاء الله اسیر بیمارستان‌ها نشوند.

 

 دانستی‌های بسیار مهم برای داشتن یک سفر دلچسب

از فلاکس‌هایی که داخل آن شیشه است استفاده کنید. اگر جدار داخلی فلاکس فلز باشد مورد تایید نیست، ضمناً فلاکس‌های پلاستیکی برای نگهداری آب یا غذای داغ، مشکل‌ساز است و به هیچ‌وجه مناسب نمی‌باشند.

 

 دانستی‌های بسیار مهم برای داشتن یک سفر دلچسب


اشتراک در بالاترین اشتراک در فیسبوک اشتراک در توییتر اشتراک در کلوب اشتراک در دنباله اشتراک در فیسنما اشتراک در گوگل پلاس

منبع : وب سوار
برچسب ها : سفر, دانستنی های سفر, قبل از سفر, در حین سفر, غذا در مسافرت, نکات مهم در سفر, فلاکس مناسب غذا, مسافرت خوب, چگونه سفر خوبی داشته باشیم, سوء هاضمه, سوء هاضمه در مسافرت, اسهال در سفر, درمان اسهال, درمان اسهال در مسافرت, افراد سرد مزاج در سفر, غذای سرد, آبگوشت, صبحانه خوب, صبحانه مناسب سفر, صبحانه مناسب مسافرت, ماهی, خوردن ماهی در سفر, خوردن ماهی در مسافرت, کنسرو, نوشابه, نوشیدنی غیر مجاز, خوردن نوشابه در سفر, خوردن کنسرو در مسافرت, غذا و میوه در سفر, غذای مانده, غذا در سفر, رستوران مورد اطمینان, رستوران در سفر, رستوران در مسافرت, آب, خوردن آب, education travel, before travel, during travel, trip, good breakfast, travel tips, tips on traveling, food thermos, travel well, how nice trip we, dyspepsia, indigestion, travel indigestion, diarrhea on vacation, cold-natured people traveling, cold food, chowder, good breakfast travel, picnic, fish, eating fish on the trip, eating fish on travel, food, beverage, beverages illegally, eating, drinking soda at traveling, eating canned food and fruit in travel, food and fruit travel, food residues, travel, restaurants trusted, restaurants, water, drinking water


شارژ سریع موبایل