سمانه ربانی چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۵

مجله ونیتی فیر در شماره ماه مارس گفت وگویی با  بازماندگان گروه موسیقایی ایرانی سگ های زرد که ساکن بروکلین هستند  انجام داده، همان گروهی  که دوتن از اعضای آن  کشته شدند،به همین بهانه این مجله فهرستی از هنرمندان ایرانی/آمریکایی در عرصه موسیقی،طراحی،سینما،بازیگری تهیه کرده که بیشترشان در شهر نیویورک سکونت دارند و موفق اند.در حقیقت ونیتی فیر در ستایش ازآثار هنرمندان فعال ایرانی در آمریکا این فهرست را منتشر کرده است.

حافظ ناظری Hafez Nazeri

فرزند برجسته ترین موسیقی دان کلاسیک ایران شهرام ناظری.حافظ شرق و غرب را در قطعات ارکسترال زیبای خاطره انگیز گردهم می آورد.پنجمین آلبوم او،ناگفته,پخش از کمپانی سونی، در پنج کشور و با همراهی  38 هنرمند برنده جایزه گرمی ساخته شد.

 

هنرمندان موفق ایرانی آمریکایی

 

نیما بهنود  Nima Behnoud

بهنود طراحی را با شلوارهای جینی آغاز کرد که صلیب سرخ در دوران جنگ ایران و عراق در مرز دو کشور پخش می کرد. حالا چهر ه های مشهوری نظیر هایدی کلوم لباس های برند او «نیمانی» را بر تن می کنند.لباس هایی که رویش  نقاشی با حروف دارد.

 

هنرمندان موفق ایرانی آمریکایی

 

بهناز صراف پور  Behnaz Sarafpour

برنده جایزه طراحی ملی 2013 بخاطر طراحی لباس. خط تولید لباس های بهناز صرافی پور که از سال 2001 با نام خودش راه اندازی شده ،طرفداران مشهوری دارد نظیر آنا وینتور و بمیز.

 

هنرمندان موفق ایرانی آمریکایی


نینا صیرفی  Nina Seirafi

یکی از 100 طراح  داخلی برتر  دنیا از سوی  مجله آرشیتکچرال دایجیست  در سال 2010  .صیرفی هتل ؛خانه ؛فضاهای تجاری، فضاهای داخل کشتی ها را طراحی می کند.

 

هنرمندان موفق ایرانی آمریکایی

 

امیر.ح اخوان  Amir H. Akhavan

نمایشگاه نقاشی  2008 امیر اخوان  روایت پسر ایرانی و  شیفته ی  اسکندرمقدونی بود ؛این نقاشی ها در دنیای هنری تهران سرو صدا کرد.نمایشگاه جدید او درباره گروهی سرباز است اخوان با گالری لیلا هلر همکاری می کند.نقاشی که پشت سر او می بینید رنگ و روغن و نامش آخرین شام است.

 

هنرمندان موفق ایرانی آمریکایی

 

نریمان حامد Nariman Hamed

پسر فاطمه معتمد آریا که به مریل استریپ ایران شهرت دارد.نریمان حامد فیلم ساز است او مستند شیرین را ساخته که بخش های انیمیشن اش را مرجان ساتراپی برای او انجام داده است.

 

هنرمندان موفق ایرانی آمریکایی


گروه حبیبی Habibi

گروه موسیقایی پانک راک و ساکن بروکلین. راحیل  جمالی فرد از اعضای اصلی گروه می گوید که تاتیراتم را  مستقیما از آبا و اجدادم می گیرم.ایران،کولی ها،ایلیاتی ها،الهام از شاعرانی چون حافظ..سفرهایم درون کشور.

آریا قوامیان Arya Ghavamian

آریا قوامیان 22 ساله به تازگی نخستین فیلم بلند خود  اتفاق در هشتمین روز را ساخته است.او عکاسی هم می کند.

 

هنرمندان موفق ایرانی آمریکاییشارژ سریع موبایل