فردین روجایی سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰

کشورهای سازنده‌ی خودرو در سرتاسر دنیا ماشین‌های خود را با طرح‌ها و مدل‌های مختلفی تولید می‌کنند، بین تمام ماشین‌های تولید تا سال2016 سعی شده است که جذاب‌ترین چراغ‌های عقب اتومبیل در این مطلب نمایش داده شود.

 

1- bmw z8

این ماشین، ظاهر شیک و کابین  خود را از BMW کلاسیک 507 به یدک می‌کشد، البته به‌جز میکروچیپ آن.در میان تمام این ظاهر یکپارچه،  BMW z8 دارای چراغ‌های جلو و عقب پیوندی و باریک بود و جزو جالب‌ترین چراغ عقب‌هایی بود که تا حالا دیده‌شده است.

 

جالب ترین چراغ های عقب خودروها 2016

 

2-mercury Cougar

خودروی مجلل موستاگ، بخش جداشده‌ی این شرکت است که هم‌اکنون از سخت‌افزارهای آن استفاده می‌کند. mercury بلندترین فاصله‌ی دو محور را دارا است که این موضوع به شیک بودن آن اضافه کرده است به‌علاوه چراغ‌های جلوی این خودرو مخفی است و چراغ‌های عقبی آن از مرغ افسانه ایی استرالیایی کپی شده است.

 

جالب ترین چراغ های عقب خودروها 2016

 

3-  Maserati 3200GT

اگرچه تمام مدل‌های این شرکت یکسان به نظر می‌رسد، اما این مدل اساساً در سال 2002 مهندسی مجدد شده است که آن را به کوپه ایی بی‌نظیر تبدیل کرده است. اما ظریف‌ترین بخش این خودرو چراغ‌های عقب زیبای آن است.

 

جالب ترین چراغ های عقب خودروها 2016

 

4- ’59 Cadillac

می‌توان گفت این مدل کادیلاک به معنای واقعی کلمه، در زمان خود در اوج بود که روی باله‌های آن با حساسیت کارشده بود و چراغ‌های عقب آن همانند دو شعله‌ی موشک در هر طرف طراحی‌شده بود.

 

جالب ترین چراغ های عقب خودروها 2016

 

5- Mazda Furai

موضوع قابل‌توجه در مورد مدل2007 این خودرو، می‌توان به اشتیاق فوق‌العاده آن به مسابقات اشاره کرد. اما با ناراحتی تمام این ماشین زیبا در نمایش تلویزیونی تخته‌گاز در سال 2008 رقابت را به حریف خود یعنی فراری واگذار کرد.

 

جالب ترین چراغ های عقب خودروها 2016

 

6- Audi Swarm OLED

در سال 2013 شرکت آئودی اولین چراغ‌های led را تولید و در سال 2015 آن را در شوی فرانکفورت به نمایش گذاشت. این چراغ‌های عجیب‌ و غریب و زیبا در بخش گلگیر با خمیدگی زیبایی به چشم می‌خورد.

 

جالب ترین چراغ های عقب خودروها 2016

 

7- MK1 Cortina

اگر که دوره‌ی برند  hi-fi را به یاد داشته باشید، این چراغ‌ها شبیه به گل نیلوفر از نوع سبز شناخته می‌شوند. که BMW سری 02 از این تم استفاده کرده است.

 

جالب ترین چراغ های عقب خودروها 2016

 

8- Dodge Charger

ماشین‌های این شرکت همیشه چراغ‌های جذابی دارند. این شرکت با ایجاد اولین چراغ عقب سراسری(که کل پهنای عقب ماشین را شامل می‌شد) در سال 1996 و ترکیب آن با Dukes-spec توانست چراغی با اندازه مناسب و زیبا را ایجاد کند.

 

جالب ترین چراغ های عقب خودروها 2016

 

9- Lamborghini Asteroid

چراغ‌های لامبورگینی بسیار اسفبار بودند تا زمانی که Santa Agata از حقه ایی استفاده کرد و فتیله‌ها را بالای خودروی Murcielago قرارداد. بعد از حل کردن این مشکل لامبورگینی هم‌اکنون به‌عنوان یک خودروی سوپر اسپرت شناخته می‌شود.

 

جالب ترین چراغ های عقب خودروها 2016

 

10- McLaren P1

تاز مانی که این ماشین را در تاریکی شب ندیده‌اید نمی‌تواند به‌درستی از سازنده‌ی این خودرو تشکر کنید. چراغ‌های باریکی که تمام عقب خودرو را پوشانده است در ابتدا کمی بد به نظر نمی‌رسید اما باید گفت هر جا که maclaren هست علم هم هست چراکه چراغ‌های معمولی قدرت تحمل گرمای شدید موتور v8 را ندارند.

 

جالب ترین چراغ های عقب خودروها 2016شارژ سریع موبایل