سعیده حقیق پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۵

«نیل پاتریک هریس» کمدین تلویزیون و سینمای آمریکا به عنوان مجری مراسم اعطای جوایز هشتاد و هفتمین دوره جوایز سینمایی اسکار انتخاب شد.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار «نیل پاتریک هریس» کمدین 41 ساله هالیوودی که سابقه اجرای مراسم جوایز «تونی« و «امی» را در کارنامه دارد را به عنوان مجری مراسم اسکار 2015 برگزید.

وی پس از این انتخاب در بیانیه‌ای که از سوی آکادمی اسکار منتشر شد،عنوان کرد: قدم نهادن در جای پای بزرگانی چون «جانی کارسون»، «بیلی کریستال» و «آلن دی‌جنرس» و تمام کسانی که شانس اجرای مراسم اسکار را داشته اند رویایی بود که به حقیقت پیوست.

«چریل بون ایساکس» رئیس آکادمی اسکار نیز «نیل پاتریک هریس» را یک سرگرم‌کننده کامل معرفی کرد.

این بازیگر و کمدین آمریکایی اولین فیلم خود را در سال ۱۹۸۸ با نام «قلب کلارا» بازی کرد و مهمترین نقش او در سریال «آشنایی با مادر» در نقش «بارنی استینسون» رقم خورده است. او همچنین مجری شصت و سومین دورهٔ جایزهٔ تونی در هفتم ژوئن ۲۰۰۹ و شانزدهمین مراسم امی را در کالرنامه دارد و در سال ۲۰۱۰ نام او در میان صد شخصیت پرنفوذ سال مجلهٔ تایم قرار گرفت.

مراسم اعطای جوایز سینمایی هشتاد و هفتمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز 23 فوریه در سالن «دالبی» هالیوود برگزار می‌شود.شارژ سریع موبایل